Kansainvälinen toiminta

NFSY
NFSY

ansainvälisiin ohjausta koskeviin päätöksiin ja linjauksiin maailmanlaajuisen ohjausalan järjestön International Association for Educational and Vocational Guidancen (IAEVG) kautta.  

                                                                             

IAEVG
IAEVG

Yhdistys tekee yhteistyötä pohjoismaisen ohjausalan yhdistyksen Nordiska Förening för Studie – och yrkesvägledning (NFSY) kanssa osallistumalla järjestön hallitustyöskentelyyn. 

Kansainvälisten asioiden valmistelusta vastaa SOPO ry:n kansainvälinen toimikunta.

 
Puheenjohtaja

Mia Gerdt, pj

mia.gerdt@gmail.com

 

Eeva Joutsenlahti

eeva.joutsenlahti@gmail.com

 

Antonia Lindqvist

antonia.lindqvist@gmail.com

 

Paula Lindqvist

paula.lindqvist@metropolia.fi

 

Arja Nikkanen

arja.nikkanen@tampere.fi

 

Tony Valtonen

tony.valtonen@espoo.fi

 

 

 

 

NFSY
NFSY